O akademii

Oferta Akademii Fryzjerska Wierzbicki&Schmidt kierowana jest do początkujących adeptów zawodu, jak i do doświadczonych fryzjerów – stylistów, poszukujących nowych technik i inspiracji.
W naszej ofercie znajdują się szkolenia poświęcone najnowszym światowym trendom, technikom strzyżenia, koloryzacji oraz pielęgnacji.
Dodatkowo oferujemy cykl szkoleń prowadzonych przez specjalistów z branży ekonomicznej i psychologów, dotyczących zarządzania nowoczesnym salonem fryzjerskim. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą.

 • Tomasz Schmidt

  Doskonale opisują go słowa Leona Battisty Albertiego "człowiek renesansu".
  Potrafi bowiem "dokonać wszystkiego, na co przyjdzie mu ochota".
  Absolwent Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu na Wydziale Zarządzanie oraz Psychologii Zarządzania.
  Współtwórca i współwłaściciel Fashion Gallery w Poznaniu - miejsca promującego i zrzeszającego projekty młodych polskich designerów.
  Zapalony podróżnik i obieżyświat. Wzięty dekorator i stylista wnętrz, który z powodzeniem odmienił oblicze niejednego miejsca.
  Największą jego pasją jest jednak - niepodzielnie od 12 lat - fryzjerstwo. Zamiłowanie do koloryzacji powoduje, że często nazywany jest wirtuozem barw. Swój warsztat szlifował w najlepszych akademiach na całym świecie od Nowego Yorku przez Paryż i Londyn po Budapeszt. Swoje ogromne doświadczenie wykorzystuje na co dzień w salonie fryzjerskim Alchemik w Poznaniu. Doskonale spełnia się także w roli instruktora przygotowania zawodowego, co daje mu możliwość przekazywania swej bogatej wiedzy młodym adeptom fryzjerstwa. W kwietniu 2013 roku rozpoczęła się emisja programu telewizyjnego pt.: "Ostre Cięcie", gdzie wraz z współprowadzącym - Andrzejem Wierzbickim, postara się odmienić wizerunek polskich salonów fryzjerskich. Pasjonat i wizjoner, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa...


 • Andrzej Wierzbicki

  Andrzej Wierzbicki, to ceniony fryzjer i stylista fryzur. Autor niezliczonych stylizacji do sesji zdjęciowych, teledysków, programów telewizyjnych, koncertów oraz pokazów mody. Jest instruktorem fryzjerskim marki Kemon, od lat również związany z Akademią fryzjerską Vidal Sassoon w Londynie.
  Właściciel 2 salonów fryzjerskich we Wrocławiu i w Krakowie. Związany z telewizją TVN. Obecnie razem z Tomaszem Schmidtem prowadzi program "Ostre Cięcie" na antenie TVN.
  Fryzjerstwo jest dla Andrzeja prawdziwą pasją. To właśnie pasja, upór oraz niebanalna i otwarta osobowość sprawiły, że Andrzej jest dziś, jednym z najbardziej popularnych fryzjerów i instruktorów fryzjerskich w kraju i za granicą.
  Pracuje w oparciu o styl i metody wypracowane w londyńskiej Akademii Vidal Sassoon.
  Wśród jego klientek wiernych klientek są polskie i międzynarodowe gwiazdy muzyczne i telewizyjne oraz osobistości ze świata sztuki i biznesu.